Jak utrzymać zdrowy balans?

Męczące diety i szybkie zrzucanie wagi już dawno przeszły do lamusa. Dlaczego? Ponieważ wzrost liczby osób dbających o zdrowie spowodował również zmianę w tym, co tak naprawdę oznacza „bycie zdrowym”. Jak utrzymać zdrowy balans?

Rozmowy o zdrowiu nie koncentrują się już wyłącznie na postrzeganiu Twojego ciała przez innych. To przede wszystkim to, jak pielęgnujesz umysł, ciało i ducha, i jak te aspekty naszego ogólnego bytu współgrają ze sobą. Pragniemy zasugerować kilka sposobów na znalezienie zdrowej równowagi i zgłębić jedną, kluczową wskazówkę, jak pozostać zdrowym. 

Tak troszkę off topic – jeśli kliknęłaś/eś w ten post w poszukiwaniu szybkiego sposobu na poprawę nastroju, to proponujemy lepiej wskoczyć na ten post, ze słodkimi psiakami na supach (klik).

Równowaga zdrowotna

Wystarczy chwilę pogooglować, żeby znaleźć wiele wskazówek, jak pozostać zdrowym, czyli dobrze się odżywiać, regularnie ćwiczyć, chronić skórę, ograniczyć spożycie alkoholu, wystarczająco dużo spać, być aktywnym umysłowo i wiele innych. 

Wydaje się, że utrzymanie zdrowia jest aktem równowagi. Równoważenie wewnętrznych i zewnętrznych elementów naszej istoty oraz zrównoważenie sposobu, w jaki traktujemy te elementy. 

Lepiej w równowadze

Chcesz dobrze traktować swoje ciało.

Począwszy od świadomego odżywiania do budowania energii i siły poprzez bycie aktywnym każdego dnia, istnieje wiele czynników pozwalających utrzymać ciało w dobrym zdrowiu. 

Zjedz na deser garść owoców, przejdź się szybkim krokiem, pomiń godzinne scrollowanie Instagrama i idź spać o naprawdę przyzwoitej godzinie. Zaczynając od małych rzeczy, łatwiej jest wypracować i wzmocnić rutynę ćwiczeń lub zobowiązać się do długoterminowej zdrowej diety, która eliminuje cukry proste i fast foody. 

Chcesz dobrze traktować swój umysł.

To, co myślisz i jak działasz na bieżąco jest bezpośrednio skorelowane z samopoczuciem swojego umysłu, czyli zdrowia psychicznego.

Co ciekawe, kilka najlepszych sposobów, aby wspierać zdrowie psychiczne jest pozostawanie aktywnym i troska o dobry. Oznacza to, że dobre zdrowie fizyczne może pomóc promować dobre zdrowie psychiczne! Zarządzanie stresem i wspieranie zdrowia mózgu poprzez dietę i ćwiczenia również prowadzą do silnego umysłu. 

Chcesz dobrze traktować swojego ducha.

Chociaż może to się wydawać najbardziej abstrakcyjny element naszej podróży do zrównoważonego zdrowia, dbanie o ducha jest nadal ściśle powiązane z naszym zdrowiem fizycznym i psychicznym. 

Medytacja poprzez jogę, modlitwę lub sama w sobie jest fantastycznym sposobem na pielęgnowanie ducha. A nauka dowodzi, że medytacja przynosi korzyści także w innych aspektach życia i zdrowia! Akty dobroci, spędzanie czasu z bliskimi, praktykowanie mindfulness lub koncentrowanie się na dbaniu o siebie poprzez hobby lub rozpieszczanie to także czynniki przyczyniające się do dobrego traktowania ducha. 

Co powiesz na aktywność, która promuje dobre zdrowie?

Mamy na myśli aktywność, która promuje dobre zdrowie we wszystkich trzech powyższych kategoriach w tym samym czasie. Tak, oczywiście, mamy na myśli stand up paddle boarding. 

Nie bez powodu wierzymy, że życie jest lepsze w równowadze! Kiedy wsiadasz na deskę z wiosłem, czy to codziennie, czy nie, otrzymujesz holistyczne doświadczenie zdrowotne. 

SUP jest dobry dla ciała to dość intuicyjne stwierdzenie, jeśli spędzasz więcej niż 5 minut na desce. Ta aktywność na świeżym powietrzu angażuje Twój kręgosłup, dosłownie trenując równowagę, a także jest treningiem ramion i nóg. Możesz również łatwo uczynić z niego ćwiczenie aerobowe lub cardio, wiosłując szybciej lub przez wzburzone wody, aby uzyskać mocniejszy przepływ tlenu i pompowanie serca.

SUP jest dobry dla umysłu również z wielu powodów. Nie tylko zachęca do głębokich oddechów, dzięki czemu do mózgu dociera więcej tlenu, ale powtarzający się ruch wiosłowania ma jakość medytacyjną, która pozwala uspokoić umysł. Możesz nawet wykorzystać paddle boarding jako sposób na rozładowanie stresu. 

SUP jest również dobry dla ducha, łączy cię z naturą, podczas gdy ty również cieszysz się aktywnością, którą robisz dla siebie. Dodatkowo, na desce możesz realizować wiele swoich hobby, takich jak wędkarstwo, joga czy spędzanie czasu z psem! Nie wspominając o tym, że zwiększony dopływ tlenu do mózgu, jak wspomniano powyżej, pomaga uspokoić umysł i znaleźć wewnętrzny spokój. Zdecydowanie jest to karma dla ducha.

Bez względu na wszystko, większość ludzi chce być zdrowa, aby móc cieszyć się życiem w największym stopniu, możliwie jak najdłużej. Przyjemność może przyjść do nas w różnych formach – poprzez jakość czasu z bliskimi, pogoń za kolejnym zastrzykiem adrenaliny, inwestowanie w hobby, itp. Z drugiej strony, taktyka osiągania zdrowia jest dość uniwersalna. Pielęgnowanie naszego ciała, umysłu i ducha poprzez jedzenie, ćwiczenia, odpoczynek i dbanie o siebie 

Joan

Joan

Komentarze

Zapisz się do newslettera!