Joga SUP – bezpieczne i możliwe

Początek lata oznacza także początek nowego sezonu SUP Jogi. Po miesiącach jesienno-zimowych nic nie brzmi bardziej kusząco niż wskoczenie na deskę i cieszenie się słońcem, świeżym powietrzem i ulubionymi ćwiczeniami SUP Jogi!

W zależności od tego, gdzie jesteś na świecie, być może złagodzono ograniczenia dotyczące separacji spowodowanej wirusem. Wprowadzono nowe zasady, które pozwolą nam bezpiecznie poruszać się po globalnej pandemii. Witamy w naszej nowej normalnej rzeczywistości!

Nie ma znaczenia, czy jesteś entuzjastą jogi SUP, czy nauczycielem jogi SUP – oto pięć rzeczy, które pozwolą ci zachować bezpieczeństwo i zdrowie na desce!

1. Bezpieczna lokalizacja

Przede wszystkim upewnij się, że możesz zrobić zajęcia SUP Jogi w planowanej lokalizacji, być może będzie wymagana zgoda lokalnych władz. Pomyśl o liczebności swojej grupy, ponieważ może być konieczne dostosowanie w zależności od Twojej lokalizacji (basen lub otwarta woda) do zasad dystansu społecznego wymagane w danej chwili. Możesz także trzymać się z dala od tego typu zajęć i spotkań, dopóki ograniczenia nie zostaną zniesione.

2. Zaplanuj swoją SUP Jogę z wyprzedzeniem

Jeśli jesteś nauczycielem jogi SUP, najważniejszą rzeczą do rozważenia jest liczba osób w grupie, aby upewnić się, że przestrzegasz trzymania zasad dystansu społecznego w swoim kraju. Konieczna może być zmiana zwykłego systemu kotwiczenia zgodnie z tymi przepisami. Dokładnie sprawdź, czy masz pod ręką cały potrzebny sprzęt – dodatkową linę, dodatkowe obciążniki i kotwice itp. Oznacza to również zmianę zwyczajowego składu deski i posiadanie całego wyposażenia potrzebnego do tego. Dostarcz wystarczającą ilość środka dezynfekującego do rąk, aby uczestnicy mogli umyć ręce przed dotknięciem jakiegokolwiek sprzętu. Upewnij się również, że jako instruktor myjesz regularnie ręce. Zapakuj wystarczającą ilość sprzętu dla wszystkich, aby uniknąć udostępniania sprzętu. 

 3. Upewnij się, że uczestnicy będą przestrzegać zasad

Pozdrów uczestników zgodnie z zasadami dystansu społecznego. Co powiesz na dotknięcie łokcia? Uprzejmie przypomnij im, że jeśli źle się czują lub mają objawy grypy, muszą pozostać  w domu. Przed dotknięciem sprzętu skorzystaj z dostarczonego środka dezynfekującego. Każdy uczestnik będzie również zobowiązany do podania nazwiska i danych kontaktowych na wypadek konieczności śledzenia. Poinformuj ich o zasadach dzielenia się brakiem sprzętu i sprawdź, czy mogą przewozić własny sprzęt. Ze względu na dystans społeczny możesz być dalej od swojej grupy niż zwykle, sprawdź, czy  uczestnicy mogą usłyszeć ciebie i twoje wskazówki na wodzie.

4. Praktykuj higienę zgodnie z wytycznymi

Po użyciu dokładnie wyczyść urządzenie ciepłą wodą z mydłem, aby usunąć wszelkie substancje organiczne z powierzchni i przygotuj je do dezynfekcji. Upewnij się, że masz rękawiczki będą potrzebne podczas pracy z chemikaliami. Dokładnie sprawdź, czy te chemikalia nie zaszkodzą również Twojemu sprzętowi.

5. Ciesz się lekcjami SUP Joga

To są niezwykłe czasy. Bądź miły, uważaj na siebie i okazuj współczucie. A co najważniejsze: dbaj o siebie. Minęło trochę czasu, odkąd byliśmy w stanie robić to, co lubimy. Biorąc pod uwagę powyższe punkty, będziemy w stanie przetrwać te trudne czasy!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o planie bezpieczeństwa COVID19 dla SUP Jogi, odwiedź stronę internetową Międzynarodowej Akademii SUP Yoga . Zarejestruj się i uzyskaj dostęp do bezpłatnych zasobów edukacyjnych, aby wspierać bezpieczne praktyki SUP Yogi na całym świecie!

Basia

Basia

Komentarze

Zapisz się do newslettera!