Pływanie na SUPie złagodzi stres

Sposoby, dzięki którym pływanie na supie łagodzi stres

Stres jest faktem – nawet bez ostatniego zamieszania spowodowanego pandemią. Podczas gdy kryzys zdrowotny niewątpliwie zwiększył poziom stresu na całym świecie, można śmiało powiedzieć, że spora część z nas zawsze szuka „sposobów na rozładowanie stresu”.

Z pewnością jest wiele rzeczy, które mogą przyczynić się do stresu: praca, status, sukces… ale nie zagłębiajmy się w to wszystko zbyt szczegółowo. W końcu jesteśmy tutaj, aby uciec od stresu codziennego życia. Więc gdzie idziemy, aby to zrobić?

Do wody, oczywiście. 

Być może nie jesteś do końca przekonany/a, ale uwierz, że paddle boarding jest naprawdę fantastycznym sposobem na rozładowanie stresu. Istnieje wiele mechanizmów i środków radzenia sobie ze stresem. Przekonasz się, że pływanie na Twoim ulubionym SUPie wpisuje się w te taktyki na więcej niż jeden sposób.

Low angle view of young woman exercising early in the morning, paddling on sup board floating on calm sea water.

SUP to świetne ćwiczenie

Zaryzykujemy stwierdzenie, że ćwiczenia fizyczne jako środek odstresowujący są powszechnie znane. Możemy śmiało postrzegać ćwiczenia, jako jedno z naszych najważniejszych narzędzi do dekonstrukcji stresu. Więc sugerowanie pływania na desce z wiosłem jako środka odstresowującego ze względu na korzyści płynące z ćwiczeń jest doskonałym pomysłem. 

SUP nie jest zwykłą wycieczką na siłownię. Jest to trening całego ciała, w naturze, na wodzie, uwalniający endorfiny. Aha, a do tego pobierasz całą tę naturalną witaminę D ze słońca? Czy może być lepiej?

Uproszczona lekcja na temat endorfin – te piękne substancje chemiczne mózgu działają jak „naturalne środki przeciwbólowe” i są uwalniane podczas aktywności fizycznej. Mogą prowadzić do podniesienia nastroju, zmniejszyć ból i zwiększyć przyjemność, a nawet przyczynić się do lepszego snu. Endorfiny są naturalnym środkiem odstresowującym. 

Paddle Boarding to wyzwanie, któremu możesz podołać

Kiedy długa lista rzeczy do zrobienia i złożone problemy zaczynają się piętrzyć, nierzadko zamykamy się pod ciężarem połączonej presji lub nawet na myśl o pojedynczym problemie, który jest wyzwaniem do rozwiązania. 

W ten sam sposób, w jaki wszystkie małe sukcesy związane z ukończeniem jednego kroku na raz przed przejściem do następnego mogą pomóc ci zbudować impet potrzebny do popchnięcia projektu do końca, ukończenie wyzwania, jakim jest pływanie na desce z wiosłem, napełni cię prawdziwym poczuciem satysfakcji.

To poczucie samorealizacji i połączenie z samym/ą sobą w stanie osiągnięcia celu, ucieczka od negatywnych uczuć zwątpienia siebie, poprawi Twój stan umysłu, dając Ci radość i spokój nie tylko na wodzie. Wiedząc, że masz zdolność do podejmowania i pokonywania wyzwań, takich jak SUP, pomoże Ci nabrać zaufania do siebie, potrzebnego do pokonania innych problemów, z którymi musisz się borykać co dnia.

Stand Up Paddle Boarding zachęca do osobistej świadomości

W bardzo praktyczny sposób, SUP wymaga samoświadomości. Musisz wiedzieć, gdzie i jak ustawić stopy na desce. Musisz zrozumieć najlepszy chwyt wiosła, aby sterować swoim statkiem. Musisz wiedzieć, jak zaangażować swój rdzeń, aby zapewnić stabilność i moc podczas ruchu. 

Koncentrując się na połączeniu tych mięśni i ruchów w ciele, możesz również wyrównać swój oddech z ćwiczeniem. Równoważąc wszystkie te fizyczne elementy, aby utrzymać się na powierzchni, najprawdopodobniej będziesz bardziej w kontakcie ze sobą niż przez cały dzień. 

Skupienie energii na byciu świadomym swojego ciała i tego, jak poruszasz się w wodzie, jest naturalnym i zdrowym sposobem na rozładowanie stresu, ponieważ skutecznie unikasz negatywnych myśli krążących w twoim umyśle. 

SUP uczy pokory

Będąc na desce, łącząc się z twoją własną wewnętrzną równowagą i ucząc się rytmu wody i jak płynąć z nią, robisz coś bardzo ważnego. Tworzysz balans. To oczywiste – musisz utrzymywać balans, żeby utrzymać się na desce.

Jednak poza utrzymywaniem równowagi budzi się w nas głębsza świadomość natury i jej ogromu. Niezależnie od tego, pływasz po spokojnej wodzie, czy wiosłujesz z prądem, w każdej z tych sytuacji nabierasz większego szacunku dla wielkości i potęgi natury. 

To pokorne doświadczenie bycia świadomym ogromu przyrody i sił działających z mocą o wiele większą niż ta, którą pojedynczy człowiek mógłby kiedykolwiek osiągnąć, wzbudza w nas respekt, który objawia się w spokoju i zdumie. To pomaga nam wejść w głąb siebie i popycha nas do myślenia o czymś większym niż nasze osobiste problemy i napięcia.

Możesz pływać na SUPach z bliskimi

Od rodziny, przez przyjaciół, po kolegów/koleżanki z pracy – paddleboarding może być zarówno aktywnością społeczną, jak i doświadczeniem indywidualnym.

Spędzanie czasu z ludźmi, którzy są ważni w twoim życiu, to świetny sposób na rozładowanie stresu. Spokój umysłu zapewnia zarówno świadomość posiadania bliskich i ich wsparcia, jak i po prostu bycie otoczonym przez pozytywne wibracje.

Razem, twoja załoga może wiosłować po wodzie i wygrzewać się na słońcu. Możesz również znaleźć okazję do nawiązania ważnej rozmowy (być może o tym, co cię stresuje) w przestrzeni wolnej od presji związanej z typowym otoczeniem.   

Z całego serca wierzymy, że paddle boarding oferuje jedną z najbardziej dostępnych, natychmiastowych i bezpośrednich ścieżek do osiągnięcia zdrowszego, spokojniejszego i bardziej satysfakcjonującego życia.

Być może osiągnięcie całkowicie bezstresowej egzystencji nie jest w Twojej najbliższej przyszłości. Jednak jesteśmy tutaj, aby wspierać Cię w znalezieniu małych działań i life hacks, aby pomóc złagodzić stres.

Joan

Joan

Komentarze

Zapisz się do newslettera!