Jak prawidłowo napompować/opróżnić swoją nadmuchiwany paddleboard

Nauka podstaw

Teraz, gdy masz nadmuchiwaną deskę paddle board, nadszedł czas, aby nauczyć się prawidłowych kroków, aby nadmuchać (używając SUP Pump) i opróżnić swoją deskę. Jak wszystko, praktyka czyni mistrza. Aby pomóc Ci stać się profesjonalistą/tką, stworzyliśmy prosty przewodnik krok po kroku.

Jak napompować deskę Paddle Board

Większość właścicieli iSUP napompuje swoją deskę po przybyciu do miejsca docelowego, ponieważ o wiele łatwiej jest ją przetransportować do i z domu, gdy nie jest napompowana. Większość początkujących będzie zapewne używało pompki ręcznej, ale z czasem przerzucicie się na pompkę elektryczną ze względu na ogromną oszczędność czasu.

1. Wyjmij swoją deskę z torby i rozwiń ją całkowicie. Zanim zaczniesz pompować, upewnij się, że żółty trzpień zaworu jest w pozycji pionowej. Oznacza to, że zawór jest zamknięty i nie pozwoli na wypuszczenie całego powietrza po zakończeniu pompowania.

2. Jeśli używasz pompki elektrycznej upewnij się, że ustawisz ją tak, aby zatrzymała się przed 12 PSI.

3. Jeśli używasz pompki ręcznej, włóż i przekręć wąż do zaworu i zacznij pompować. Wskaźnik PSI nie będzie wskazywał wartości, dopóki nie osiągnie 7 PSI. Napompowanie deski powinno zająć około 10 minut. 

4. Gdy osiągniesz zalecane PSI dla twojej deski, zdejmij nakrętkę z pompki, aby ułatwić pompowanie deski.

5. Pompuj dalej, aż deska osiągnie zalecane 12 PSI.

6. Odkręć wąż pompki.

7. Umieść nakrętkę zaworu na swojej desce i jesteś gotowy do pracy!

Jak opróżnić Paddle Board

*OSTRZEŻENIE NIE UŻYWAJ KLUCZA DO ZAWORU! To może spowodować poważne obrażenia.* 1.

1. Przed spuszczeniem powietrza z deski, umyj ją słodką wodą i wysusz całkowicie.

2. Aby spuścić powietrze, zdejmij nasadkę zaworu i naciśnij w dół na żółty trzpień, a następnie przekręć, aby zablokować go w pozycji otwartej. Zauważysz, że powietrze jest teraz wypuszczane.

3. Kiedy większość powietrza zostanie spuszczona z deski, nadszedł czas na jej zwinięcie. Zalecamy zwijanie od nosa do ogona, aby całe powietrze mogło opuścić deskę. Podczas zwijania trzymaj również płetwy na zewnątrz.

4. Po zwinięciu deski, chwyć za pasek i zwiąż deskę.

5. Kiedy Twoja deska jest zwinięta, możesz umieścić ją w swoim plecaku do przenoszenia deski, aby ułatwić transport.

Joan

Joan

Komentarze

Zapisz się do newslettera!