Detoksykacja ciała, jak może w tym pomóc wiosłowanie

Korzyści zdrowotne z wiosłowania na desce

Wejście na deskę to trening całego ciała, który oferuje wiele korzyści zdrowotnych. W tym ćwiczeniu prawie wszystkie mięśnie są aktywowane i wykorzystywane. Ze względu na potrzebę zachowania równowagi nogi będą ciężej pracować, aby ustabilizować środek ciężkości, a ramiona, ręce i plecy będą napędzać deskę. Z drugiej strony mięśnie brzucha, pleców  utrzymują równowagę.

Ogólnie rzecz biorąc, wiosłowanie w pozycji stojącej zwiększa siłę dzięki wykonywanemu treningowi całego ciała. Podczas treningu serce i płuca również ciężko pracują, ostatecznie redukując stres z powodu uwalniania toksyn z organizmu. Mówiąc o redukcji stresu, woda w naturalny sposób koi twoje ciało i wyczuwa każdy twój ruch. Akcja łagodzi stres, pozwalając ci połączyć się z naturą.

Badania pokazują, że paddleboarding ma również pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne. A ponieważ jest to sport towarzyski, wiosłowanie na desce pomaga uwolnić się od stresu, pozwala rozmawiać z innymi wiosłującymi. Jest to również świetny trening, aby schudnąć, spalając więcej kalorii niż w czasie innych sportów, ponieważ łączy w sobie elementy równowagi, wytrzymałości i siły.

Podsumowując, samodzielne wchodzenie na deskę z  wiosłem jest świetnym treningiem całego ciała, który pozwala uzyskać dobrą formę, zredukować stres, nawiązać kontakty towarzyskie i odtruwać organizm. Ćwiczenia te mają dobry wpływ na zdrowie,  nie uszkadzają stawów i kolan.

Korzyści z paddleboardingu przy detoksykacji ciała

Paddleboarding pomaga w detoksykacji organizmu. Jest to ćwiczenie o niskim wpływie, takie jak joga, które pomaga uwolnić się od stresu i odtruć ciało. Ćwiczenia takie pomagają również dobrze funkcjonować narządom, ponieważ mogą one działać dzięki prawidłowemu krążeniu krwi i limfy. Im więcej krwi krąży w twoim systemie, tym bardziej węzły chłonne i wątroba mogą oczyszczać limfę i krew.

Ćwiczenia redukują podskórną tkankę tłuszczową, w której przechowywane są toksyny. Kiedy konsekwentnie wiosłujesz, możesz zmniejszyć tkankę tłuszczową, eliminując więcej toksyn z organizmu. A jeśli stosujesz dietę detoksykacyjną, twój układ trawienny będzie również działał dobrze. Również ważne jest głębokie oddychanie jako jedno z ćwiczeń. Gdy tak się dzieje, wystarczająca ilość tlenu krąży również w krwi przepływającej do mózgu i mięśni. Z drugiej strony płuca zwiększają swoją pojemność. Ćwiczenia pomagają również wypłukać toksyny przez skórę podczas pocenia się. Pocąc się podczas wiosłowania, uwalniasz więcej toksyn z organizmu.

Basia

Basia

Komentarze

Zapisz się do newslettera!