Czy trzeba wiosłować na stojąco?

Czy wiosłować na paddleboardzie można tylko stojąc?

Odpowiedź na to jest prosta: JASNE, ŻE TAK! Czy siedzisz, klęczysz, leżysz, a może stoisz na głowie… to wszystko można nazywać supingiem. Z SUP jogi, medytacji i wiosłowania z dziećmi lub zwierzętami stają się coraz bardziej popularne wśród społeczności paddleboardingu, standardy dla tego, co jest uważane za stand up paddle boarding stał się bardziej płynny. I właśnie dlatego naprawdę nie musisz stać na desce stand up paddle.

Możesz wiosłować na kolanach

Zalecamy wszystkim nowym paddlerom zacząć na kolanach. Paddling na kolanach obniża środek równowagi, dzięki czemu łatwiej jest uzyskać komfort i równowagę na desce.

Możesz wiosłować siedząc

Wiosłowanie na stojąco to ogromna frajda, ale może to być również wyczerpujące na dłuższą metę. Usiądź i zrób sobie przerwę, zasługujesz na to. Nawet gdy już nabierzesz sił, być może nadal będziesz chciał/a pływać na siedząco – nie martw się, siedzenie może być równie dobrym treningiem jak stanie. Z zaangażowanym rdzeniem i mikro-skrętami bocznymi przy każdym pociągnięciu, nadal możesz uzyskać zabójczy trening, który spala mnóstwo kalorii.

SUP Joga to wciąż paddleboarding

SUP joga zyskała popularność w zabójczym tempie. Coraz więcej osób przenosi swoją praktykę na wodę i nigdy nie wiadomo, w jakiej pozycji będą płynąć. Czy to w Pozycji Dziecka, Góry czy Wojownika II. Jeśli nigdy nie próbowałeś SUP jogi, chcielibyśmy rzucić Ci wyzwanie i przedstawić 10 pozycji jogi, które każdy może wykonać.

Zrób sobie przerwę na plecach

Ostatnią, ale zdecydowanie nie najmniej ważną pozycją, jedną z naszych ulubionych pozycji nie stojących jest pozycja leżąca. Poświęć chwilę, aby poczuć wodę pod deską i promienie słońca na twarzy. Cały sens wiosłowania polega na tym, aby znaleźć spokój i energię na wodzie, prawda? Pamiętaj tylko, aby nałożyć dodatkową warstwę kremu z filtrem i upewnij się, że nie przeszkadzają ci żadne łódki, kajaki czy żaglówki. 

Nie ma złego sposobu na SUP

Mamy nadzieję, że to nabierzesz większej pewności siebie, aby wyjść na wodę i stojąc, leżąc lub po prostu robiąc to, co czujesz na desce z wiosłem! Po prostu wyjdź na wodę i ciesz się całym pięknem wokół ciebie. Do zobaczenia na wodzie.

Joan

Joan

Komentarze

Zapisz się do newslettera!