13 najczęstszych błędów popełnianych podczas pływania na supie

Najczęstsze błędy podczas pływania na supie

Wszyscy popełniamy błędy. Niezależnie od tego, czy jest to spędzanie nadmiernej ilości czasu na oglądaniu serialu na Netflixie, czy po prostu uświadomienie sobie, że zapomniałeś/aś portfela po przybyciu do sklepu spożywczego. Błędy są nieuniknione w naszym codziennym życiu. Najlepszą częścią naszych błędów jest to, że uczymy się na nich, a w zamian stajemy się lepszymi ludźmi.

Istnieje wiele powszechnych błędów paddleboardingu, które popełniają zarówno początkujący jak i zaawansowani paddlerzy. Poniżej wymieniamy kilka najczęstszych z nich. Czy trzymasz wiosło w niewłaściwy sposób? Mamy nadzieję, że nie, ale przekonaj się sam/a.

Poznajcie najczęstsze błędy podczas pływania na supie!

1. Twoje wiosło jest skierowane w złą stronę

Jednym z najczęstszych błędów SUP jest skierowanie ostrza wiosła w niewłaściwą stronę podczas wiosłowania. Podczas wiosłowania, ostrze twojego wiosła powinno być wygięte od ciebie. Trzymanie wiosła w ten sposób zapewni ci optymalne śledzenie i prędkość.

2. Przechowywanie deski w bezpośrednim świetle słonecznym

Nigdy nie trzymaj swojej deski (twardej lub nadmuchiwanej) w bezpośrednim świetle słonecznym na lądzie przez dłuższy okres czasu. Ciepło może spowodować rozwarstwienie twardej deski i potencjalnie uszkodzić szwy nadmuchiwanej deski SUP. Ponadto słońce może spowodować blaknięcie kolorów na desce.

3. Wiosłowanie pod kątem

Dobry skok wiosła oddziela początkujących od ekspertów.  Podczas gdy pociągnięcie wiosłem może wydawać się proste, większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że robi to źle. Twoje wiosło powinno być zawsze prostopadłe do deski, kiedy wchodzi do wody, nigdy pod kątem. Ta technika pozwoli ci uzyskać więcej mocy z każdego pociągnięcia.

4. Niezapoznanie się z nowym miejscem do wiosłowania

Nie idź na wyścigi w dół rzeki, jeśli nie wiesz, co jest przed tobą. Poznaj pływy. Sprawdź pogodę. Po prostu postępuj mądrze i zrób rozeznanie przed startem. Ponadto, jeśli masz twardy paddle board, ważne jest, aby dowiedzieć się, czy można zaparkować w pobliżu miejsca docelowego. Nikt nie chce chodzić kilka kilometrów od samochodu do punktu dostępu do wody.

5. Zbyt słabe napompowanie deski

Jeśli nie nadmuchasz swojej deski do 12 PSI, Twoja deska straci swoją sztywność i wydajność. Przecież chcesz, aby twój nadmuchiwany paddle board był napompowany do sugerowanego PSI, aby wykorzystywał pełnię swoich możliwości. Zobacz, jak prawidłowo napompować i opróżnić swoją deskę do wiosłowania (LINK).

6. Zapominanie o używaniu smyczy

Zawsze używaj smyczy podczas pływania na paddle boardingu. Smycz będzie trzymać paddle board blisko ciebie, jeśli spadniesz. Jeśli wpadniesz do wody, a na jeziorze, rzece lub na morzu jest wiatr, prąd lub nawet bryza, twoja deska złapie wiatr i dosłownie odpłynie od ciebie. Ponadto, jeśli uprawiasz SUP surfing, smycz ochroni Twoją deskę SUP przed potencjalnym uderzeniem w innych surferów w składzie.

7. Przypinanie deski do dachu samochodu w niewłaściwy sposób

Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest to, aby Twoja deska poleciała z dachu, podczas gdy jedziesz w jakieś epickie miejsce powiosłować. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak prawidłowo przywiązać deskę do paddleboardingu na dachu samochodu.

8. Chwytanie wiosła w niewłaściwym miejscu

Niezależnie od tego, czy jesteś prawo- czy leworęczny, ważne (i bardziej wygodne) jest, aby chwytać wiosło od góry. Jeśli wiosłujesz po prawej stronie deski, twoja lewa ręka powinna chwycić górę i vice-versa dla wiosłowania po lewej stronie.

9. Surfowanie na SUP w zatłoczonym miejscu

Jest jedna rzecz, która nie sprzyja udanemu paddleboardingowi. To zatłoczone miejsca. Aby uniknąć tłoku, fal tworzonych przez innych paddlerów, idź powiosłować w miejsca mniej zatłoczone. To zdrowy rozsądek. Nie wiosłuj przy popularnych przerwach w surfowaniu, zamiast tego wiosłuj pomiędzy tymi przerwami, gdzie tłum jest mniejszy, a fale nadal są zabawne.

10. Stanie zbyt blisko przodu deski

Jednym z najczęstszych błędów SUP, które popełniają początkujący jest stanie zbyt blisko przodu na swojej desce. Im dalej stoisz w kierunku nosa deski, tym trudniej będzie Ci ją kontrolować. Większość desek z wiosłem ma uchwyty do przenoszenia na środku pokładu. Ten uchwyt może służyć jako znacznik, gdzie powinieneś stanąć na desce. Również, stojąc zbyt daleko z tyłu na desce, trudno będzie ją kontrolować.

11. Nie sprawdzanie pogody przed wyjściem z domu

Zawsze pamiętaj, aby sprawdzić prognozę pogody dla miejsca, do którego planujesz popłynąć, zwłaszcza jeśli to miejsce jest oddalone o ponad godzinę drogi. Ostatnią rzeczą, którą chcesz jest przybycie do miejsca docelowego w momencie, gdy zaczyna padać deszcz. Ponadto, ważne jest, aby monitorować wiatry. Nikt nie lubi wiosłowaać na falującej wodzie.

12. Patrzenie w dół na swoją deskę podczas wiosłowania

Nigdy nie patrz w dół podczas wiosłowania. Jeśli to zrobisz, istnieje duża szansa, że stracisz równowagę i spadniesz z deski. Solidna wskazówka, jak zachować stabilność podczas wiosłowania, to skupić się na czymś na brzegu lub w wodzie, a następnie zacząć wiosłować w kierunku tego obiektu.

13. Brak wody i przekąsek

Paddle boarding jest niesamowitym treningiem całego ciała. Przekonaj się sam/a. Wiosłując musisz uzupełniać płyny i zapasy energii. Zdrowa przekąska będzie dodatkowym bonusem po zakończeniu sesji. Na pewno będziesz mieć na nią ochotę.

Joan

Joan

Komentarze

Zapisz się do newslettera!