SUP fitness może się stać twoim najlepszym sposobem na odchudzanie

Według National Center for Health Statistics około 63% Amerykanów, którzy chcą schudnąć, uprawia sport i zdrowo się odżywia. Oprócz wiedzy o tym, jak zmaksymalizować spożycie składników odżywczych, ważne jest, aby wiedzieć, jakie rodzaje aktywności fizycznej przyniosą Ci najwięcej rezultatów. Paddleboarding na stojąco (SUP) może być idealną bramą do utraty wagi.

Wysoce dostępny

Paddleboarding na stojąco jest idealny dla osób, które chcą zrzucić kilogramy ponieważ niewiele stoi na przeszkodzie do jego uprawiania. SUP można uprawiać na różnych zbiornikach wodnych – nie tylko w morzu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób żyjących w okolicy jezior i rzek. SUP jest sportem, który każdy może wykonywać, od dzieci po seniorów. Jeśli więc szukasz wytężonej aktywności, którą możesz wykonywać w dowolnym miejscu, SUP może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Promuje pozytywną zmianę stylu życia

Nie jest tajemnicą, że sporo osób spędza większość czasu w domu. W rzeczywistości spędzamy zbyt mało czasu na powietrzu. SUP wymaga, aby uczestnicy przebywali na zewnątrz i na wodzie, gdzie czują się komfortowo. Jeśli zdecydujesz się wziąć udział w SUP jako swojej działalności wspomagającej odchudzanie, będzie on generował znaczące i pozytywne zmiany stylu życia. Poznasz nowych pozytywnych ludzi i będziesz spędzał więcej czasu na świeżym powietrzu. Dzięki temu będziesz w stanie zanurzyć się w promieniach słońca i obniżyć poziom kortyzolu (hormonu stresu) o 21%.

Utrata kalorii

SUP to trening całego ciała, który pozwala spalić znaczną ilość kalorii na godzinę aktywności. Na przykład, jeśli mężczyzna o wadze 65 robi SUP przez około 60 minut, może spalić średnio 385 kalorii. Kobieta o tej samej wadze może spalić 436 kalorii. Musisz spalić 3500 kalorii, aby schudnąć 0,45kg masy ciała, więc jeśli regularnie angażujesz się w pływanie z wiosłem na stojąco, będziesz mieć większą szansę na konsekwentne spalanie kalorii i osiągnięcie docelowej masy ciała.

SUP fitness jest idealny dla każdego, kto szuka aktywności, która nie tylko promuje odchudzanie. Jest to działanie, które pozwala entuzjastom spojrzeć poza zakres sprawności fizycznej i zająć się innymi obszarami, które mogą wymagać wzrostu. Więc jeśli naprawdę poważnie podchodzisz do utraty wagi i stymulowania pozytywnych zmian w swoim życiu, możesz zerknąć na paddleboarding i zacząć.